Skip to main content

Felhívás idősek látogatására

Tue, 23. 06. 2026 - 10:49
idősek látogatása

“Öregkoromban se vess el engem, ha elfogy az erőm, ne hagyj el!” Zsoltárok 71,9

Keressük azokat az önkénteseket Komárom környékén, akik szabadidejükben szívesen látogatnának idősotthonban élő időseket. Nem szükséges különleges képzettség, ami viszont elkerülhetetlen: nyitott szív, megértés, szeretet és hetente egy-két óra odaszánt idő. Image removed.

A magány nem pusztán egyedüllét. Magányosnak lenni azt is jelenti, hogy nincs kivel megosztani az örömöket, nehézségeket, az élet aprónak tűnő pillanatait. Az időseknek különösen nehéz megélni ezt a fajta szótlan elszigeteltséget. Sok idős ember heteket, hónapokat tölt el úgy, hogy nincs, aki rendszeresen látogatná, a világ a négy fal közé korlátozódik, a magány a mindennapok részévé válik.

Néha elég egy közös séta az udvaron, egy kérdés: “Hogy érzi magát…?”, egy nosztalgikus beszélgetés, és máris érzi a néni vagy a bácsi, hogy fontos, nincs elfeledve, nem hátrahagyott.

Időslátogatásra jelentkezését 2026. augusztus 31-ig várjuk e-mailben: komarom.diakonia@gmail.com

vagy személyesen komáromi irodánkban: Jókai utca 34. (H-P: 7:00-15:00).